بسم الله الرحمن الرحیم

یافارس الحجاز ادرکنی الساعه العجل

نقل یک روایت و چند نتیجه دردناک

اهل سقیفه در کتاب المستدرک علی الصحیحین روایتی قریب به این مضمون از قول حیان اسدی نقل میکنندج(سوم)که مولا میفرمایند

پیامبررحمت صل الله علیه وآله وسلم به من فرمودند یاعلی

بعد از من امت من در حالی به تو خیانت میکنند که تو بر اساس دین و سنت من زندگی می‌کنی و محاسنت از خون سرت رنگین میشود،وهرکس تورا دوست داشته باشد مرا دوست داشته وهر که تورادشمن دارد مرادشمن داشته است.

حدیث فوق چند نتیجه دردناک دارد

اول

،خیانت صحابه به علی و عدم رضایت  پیامبر از صحابه.پس این حرف کذب میشود که خداوند از صحابه راضی است

دوم

اعتقاد اهل سقیفه بر  دروغ بودن روایاتی که در کتابهای معتبرشان آمده است

سوم آ

جانشین پیامبر شدند و به علی خیانت کردند با سنت و روش پیامبر مخالف بودند و پیامبراز ایشان راضی نبود

چهارم 

اهلسقیفه را نباید اهل سنت پیامبر نامید که اینان پیروخائنین به علی هستند که بر دین و سنت پیامبر رفتار میکرد

پنجم 

معاویه که با علی دشمنی کرد در واقع با پیامبر دشمنی کرده است

ششم 

عایشهکه باعلی دشمنی کرد با پیامبر دشمنی کرده است و علی حق داشت با عایشه بجنگند چون عایشه خائن به علی بود علی که بر دین و سنت پیامبر زندگی میکرد

هفتم 

طلحه و زبیر که با علی دشمنی کردند با پیامبر دشمنی کردند

هشتم 

همه صحابه دوستدارپیامبر نبودند بخاطر دشمنی با علی

نهم 

همه صحابه پیرو سنت و دین پیامبر نبودند ،بخاطر دشمنی با علی

دهم

چون اکثریت به علی خیانت کردند دوستداران علی و در حقیقت دوستداران پیامبر  حداقل بودند

یازدهم 

اینکه اهل سقیفه میگویند پیامبر فرموده اند که اختلاف امت من چیز خوبی است کذب است،پیامبر میفرمایند آنانکه خیانت به علی کردند علی را دوست نداشته و دوستدارپیامبر نبودند.

ودوازدهم

اهل سقیفه کاملا آگاه هستند که صحابه پیامبر به علی خیانت کردند در حالی که کاملا حق با علی بوده است و چون دوستدار پیامبر و سنت و دین پیامبر نیستند علی را رها کرده اند

اللهم عجل لولیک الفرج و العافیه والنصر و الغلبه

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها